WAŻNA INFORMACJA

RODO

Ogłoszenia
Labirynty 24.03.2020

 

 Dzień pod znakiem labiryntów


Zachęcamy do stworzenia z dziećmi labiryntów. Możliwości jest wiele J


Wykonać możecie go z pudełka po butach, wykorzystując do budowy słomki a następnie manewrować tak, aby toczyć koralik/  piłeczkę do wyznaczonego celu.


Z plasteliny, tworząc zawiłe korytarze. Zróbcie ćwiczenia oddechowe. Wykorzystajcie słomkę,  i „przedmuchajcie” kuleczkę na metę.


Hitem jest jednak labirynt wykonany z klocków lego J. Po każdym przetoczeniu kuleczki możecie modyfikować wasz tor, przełożycie parę elementów i dziecko za każdym razem musi skupić swoją uwagę maksymalnie i odszukać nową drogę. Wykorzystać do tych zabaw można szklane kuleczki, koraliki, ping-pong. Wszystko zależy od tego jakich gabarytów labirynt stworzycie. Labirynt natomiast stwórzcie z rzeczy, które znajdziecie w domu.

Nie ma złych rozwiązań J

 Zapraszamy do posłuchania bajki „Kotałek Nieśmiałek”

Bajka nie tylko dla dzieci nieśmiałych.


Po wysłuchaniu zachęcamy do podjęcia rozmowy inspirowanej bajką. Ważne jest, aby omówić z dziećmi przeczytaną/ wysłuchaną treść, wyjaśnić jeżeli jest dla dziecka coś niezrozumiałe. W przyszłości może to pomóc dzieciom na skupieniu uwagi podczas czytania ze zrozumieniem.

 

Link do bajki poniżej

 

https://www.youtube.com/watch?v=9G9di4KCW8o&list=PLHAKYSUVjpEDRhejQnP9MMRPH9yAUWp8L&index=2&t=0s&fbclid=IwAR3tG0T4GB8g_dALwCXJTMPqTtWSGb__KQDeVsvEkzonfQFXI6LzFn6CA1Y&app=desktop


Odwołując się do bajki (doświadczeń kotka) i przeżyć dzieci, zadajcie dzieciom pytania:

- Dlaczego kotek nie lubił spacerów po podwórku?

- Czego się bał?

- Co czuł kotek, gdy spotykał kogoś, kogo nie znał?

- Jak się zachowywał?

- Co mu sprawiało najsiększą trudność?

- Jaki sposób na nieśmiałość znalazła mama kotka ?

- Co ty czujesz w podobnych sytuacjach? 

- Jak ty reagujesz, gdy spotykasz się z kimś nieśmiałym ?
Drodzy rodzice, jeżeli macie możliwość wydrukowania kart pracy dla dzieci, szczerze do tego zachęcamy J Jeżeli nie, sami możecie stworzyć karty z szlaczkami lub innymi ćwiczeniami grafomotorycznymi.

Dziś jednak królują labirynty !!! Wybierzcie odpowiedni do możliwości swoich dzieci.