WAŻNA INFORMACJA

RODO

Ogłoszenia
Dzień Ziemi 22.04.2020

 

Dzień Ziemi

 

 


22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych.

 

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi wiodącym tematem będą działania na rzecz ochrony klimatu. Drodzy rodzice porozmawiajcie z dziećmi o tym ważnym wydarzeniu.

 

 

Wszystkie dzieci wiedzą,że Ziemia jest naszym największym skarbem. Zobaczcie jaka jest piękna.

 

 

 

 

Ziemia jednak od jakiegoś czasu ma kłopoty.

 

 

 

 

 

 

 


Czy ty jako dziecko możesz pomóc Ziemi?      

Oczywiście!!!

 

 

Zapytajcie dziecko w jaki sposób możemy pomóc Ziemi,  aby była piękna i zdrowa (możecie zapytać dzieci o poznane zachowania proekologiczne, które poznały – segregacja śmieci, oszczędzanie: wody, energii, korzystanie z ekologicznych źródeł energii…).

 

 

Kodeks małego ekologa możecie wydrukować i zawiesić w widocznym miejscu.

 

 

 

 

Dzisiaj Dzień Ziemi, to takie święto jak Twoje urodziny.  Może zrobisz Ziemi niespodziankę i zaśpiewasz piosenkę ( jeżeli potrafisz to piosenkę Nasza Planeta , jeżeli nie to dowolną ). Oczywiście prezent też, byłby niezłą niespodzianką dla Ziemi. Myślę, że najlepszym prezentem dla Ziemi będzie piękne i zielone drzewo. Moja propozycja jest taka jak na obrazku poniżej. Możecie jednak wykonać drzewo zupełnie inaczej, według własnego pomysłu lub możecie  stworzyć naszą planetę ziemię, która jest w "naszych rękach". Wybór należy do was :)

https://www.youtube.com/watch?v=1MZovZPTP7I&feature=youtu.be


 

 

 

Kiedy już zrobisz piękne drzewo to konieczne biegnij do ogródka albo poproś rodziców by wybrali się z Wami na spacer do lasu. Przecież to Dzień Ziemi i z nią trzeba spędzić jej święto.

 

 

Rozwiążcie razem krzyżówkę. Ciekawe czy uda wam się rozwiązać hasło...

 

 

Zadania dla Motylków

Nowe Przygody Olka i Ady,  Przygotowanie do czytania, pisania, liczenia, str. 74-75

Nowe Przygody Olka i Ady,  Karty pracy 4, str. 16-17

 

 

 Bawcie się dobrze.