WAŻNA INFORMACJA

RODO

Ogłoszenia
Zajączek Wielkanocny 09.04.2020

 

Zajączek Wielkanocny

 


Dzisiaj poznacie zajączka, który przynosi dzieciom słodkie niespodzianki.

 

Nadeszła wiosna. Pani Zima na krach odpłynęła; mróz, śnieg i bałwanki ze sobą wzięła. Ze snu się swego budzą zwierzaczki, wiosenny wietrzyk otula krzaczki, na drzewach pojawiają się pączki, a w norce ocknęły się zajączki.

- Hej, hej! Czy ktoś z was o tym pamięta, że Wielkanocne nadchodzą Święta? - zawołał głośno zając Kicaczek, kiedy wiosenny wdziewał kubraczek. - Trzeba prezenty już przygotować, aby dzieciaków nie rozczarować! Radzi nam sąsiad, Pan Gruby Miś, aby najlepiej zacząć już dziś. Skorzystać z jego musimy rady - więc: do fabryki czekolady!

Już po godzinie wszyscy pracują i czekoladki przygotowują. Jak się zajączki tam uwijają! Jedne wlewają, inne mieszają. I kocioł masy czekoladowej - smacznej, słodziutkiej i jakże zdrowej - po kilku chwilach gotów jest już (no bo Wielkanoc przecież tuż, tuż!). Potem zajączki z ogromnej skrzynki biorą orzeszki, miód i rodzynki. W niebieskim kufrze mają migdały oraz kokosu woreczek cały.

- A może by tak dodać jagódki? - zaproponował zając malutki.

- Użyjmy także tego dżemiku, który jest w wielkim, szklanym słoiku.

Na pomysł jego wszyscy przystali, dżem i jagódki prędko dodali. Ależ słodkości będą wspaniałe - duże batony, cukierki małe! Największym hitem są czekoladki, zapakowane w papierki w kwiatki.

Tę masę, którą przygotowały i doprawiły, i wymieszały, leją w foremki różnej wielkości - powstają wielkie serca miłości i czekoladki czymś nadziewane albo kokosem posypywane, czekoladowo-mleczne pisanki i wielkanocne słodkie baranki, małe babeczki lukrem oblane oraz pierniczki miodkiem nadziane.

Zgrabnie zajączki je owijają i wstążeczkami przyozdabiają. Słodkie prezenty w koszach składają, potem w spiżarce je zamykają.

Kiedy zajączki pracę skończyły, fartuszki zdjęły, łapki umyły, zadowolone na łące siadły i czekoladek czternaście zjadły.

- Och, jak to dobrze - mówią do siebie, patrząc, jak chmurki płyną po niebie - że czekoladek mamy tak wiele, by w wielkanocną ciepłą niedzielę wszystkim je dzieciom móc podarować, w ogródkach rankiem móc im je schować...

 

Jeśli w niedzielę więc to czytacie, sprawdźcie w ogródku, czy tam coś macie: może pod listkiem koło sasanek czekoladowy leży baranek?
Zapraszamy na lekcję malowania rysunków wielkanocnych :)

Spróbujcie waszych sił i rysujcie krok po krokuCzas wykononać zajączka  wielkanocnego :)


Przygotujcie:

- papieorwy talerzyk  (można wyciąć koło z papieru)

- kartkę

- farby

- nożyczki

- klej 

- flamastry 


Pomalujcie talerzyk na kolor w jakim chcecie aby był wasz zajączek, z kartki wytnijcie uszka.

Złóż talerzyk, przyklej uszka a flamastrem dorysuj brakujące elementy :) 

Zajączek gotowy :). Możesz postawić go w swoim pokoju jako ozdobę. 

 

A może ktoś z was chce się zamienić w zajączka i pokicać w ogródku :)?

Podpowiadamy jak zrobić uszka 


Przygotuj:

Narysuj uszka 

Posklejaj elementy, dopasuj rozmiar do obwodu głowy 

 

 

 

A może ktoś chciałby zajączka na wielkanocny stół... ?

Wybierzcie zajączka, który wam najbardziej się podoba.Na koniec pogimnastykujcie wasze buzie i języki :) Zadania dla Motylków

Nowe Przygody Olka i Ady,  Litery i liczby część 2, str. 58-61

Nowe Przygody Olka i Ady,  Przygotowanie do czytania, pisania, liczenia, str. 67 i 69

Nowe Przygody Olka i Ady Karty pracy 3, str. 72-75
P.S. Komu udało się wczoraj  wysprzątać swój pokój :) ??

Mamy nadzieję, że wszytskim świetnie poszło !!!