WAŻNA INFORMACJA

RODO

Ogłoszenia
Wołanie wiosny 02.04.2020

Wołanie wiosny 

 

Na początek posłuchajcie uważnie utworu o wiośnie. 

https://www.youtube.com/watch?v=LFPthrmErcY&list=PLo_XHxymHHYGhhNe9JYTNmz4zeGodWDFw&index=3

 

 

Jak już wiecie jak nasza wiosna wygląda to teraz łapcie kartkę, farby i pędzle w rączki i ją namalujcie :) Dla młodszych dzieci proponujemy kolorowankę, którą też dzisiaj malują  farbami. 

 Pora na zabawę dla całej rodziny :)

Zabawa relaksacyjna – Ptasie gniazdo.

Zbudujcie wspólnie  z dziećmi gniazdo z koców i poduszek. Usiądźcie  w gnieździe. Poproście  dzieci by wyobraziły sobie, że są pisklętami. Opowiadajcie dzieciom historię.

 

Nasze przytulne, ciepłe gniazdo jest bardzo wysoko na drzewie i wiatr kołysze nim delikatnie. W gnieździe mieszkają mama bocianowa i małe bocianie pisklęta. Wiatr dmie coraz mocniej. Nagle gniazdo się przewraca, a wy, małe pisklęta, musicie rozłożyć skrzydełka i machać nimi, aby nie spaść na ziemię. Rozłóżcie szeroko ramiona i latajcie, mówiąc: kle, kle, kle… dopóki nie naprawię gniazda i z powrotem was do niego nie przyprowadzę. (rodzic  naprawia gniazdo i przyprowadza do niego jedno pisklę za drugim). kontynuujcie opowieść: – Teraz znów siedzimy w naszym ciepłym gniazdku i łagodnie się kołyszemy. Ojej, nadchodzi burza! Nagle nasze gniazdo znów się przewraca. Rozłóżcie skrzydełka i latajcie po sali, powtarzając przy tym: kle, kle, kle… Mocno poruszajcie swoimi skrzydełkami, aby stały się silne. Chcę naprawić gniazdo i zanieść do niego wszystkie pisklęta. Teraz znowu możemy wszyscy razem siedzieć w ciepłym domku. Widzę, że moje małe bocianki umieją już latać… Rozwińcie swoje skrzydełka, pofruńcie i przylećcie teraz do gniazda same.

 

 

Utrwalcie nazwy poznanych ptaków i sprawdzcie gdzie mieszkają.

 Praca dodatkowa dla Motylków

Nowe Przygody Olka i Ady, Karty pracy 3, str. 67-69

 

 

 

Zapowiada się słoneczny dzień więc proponujemy żeby dzieci zabawiły się w poszukiwaczy skarbów natury :)

Przygotujcie pudełko po jajkach. Wersje zabawy są dwie. Można pomalować wnętrze pudełka różnymi kolorami, wtedy dziecko musi znaleść skarby w konkretnych kolorach.

W drugiej wersji znajdują skarby, najważniejsze dla nich niezależnie od koloru. Dobrze wiemy, że wszystkie dzieci uwielbiają zbiarać skarby z podwórka więc teraz będą mieć specjalny na nie "sejf" :) 

 

 

Żeby się lepiej szukało możecie zrobić jeszcze lornetkę z rolek po papierze :)

Dwie rolki, sznurek, taśma i lornetka gotowa.  

Nie zapomnijcie poobserwować ptaki :) !!!
Drodzy rodzice, pamiętajcie żeby chwalić wasze dzieci za wykonną pracę.

One tego ogromnie potrzebują. Wystarczy słowo lub dwa (ekstra, super, pieknie, dobra robota)
a doda im skrzydeł do dalszej pracy. Jeżeli coś pójdzie nie tak powiedźcie: Nastepnym razem pójdzie ci lepiej, i tak jestem z ciebie zadowolony/a.

Czasami liczą się  poświecone siły, trud i zaangażowanie. Chwlcie nie tylko za piękne prace ale za małe postępy i chęci do ich wykonania  :) Przyjemnego dnia :) !!!